Strzelał z wiatrówki w okna

Strzelał z wiatrówki w okna

BIAŁA PODLASKA Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o strzelanie z wiatrówki w okna budynku.

W czwartek 10 października do bialskich policjantów zgłosił się administrator jednego z budynków na terenie miasta i poinformował o uszkodzeniu pięciu okien, prawdopodobnie przez ostrzelanie ich z wiatrówki. Do zdarzenia dojść miało na początku tego miesiąca a straty pokrzywdzony oszacował na ok. 700 zł.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o ostrzelanie budynku. Okazało się, że jest to 27-letni bialczanin. Następnego dnia po zgłoszeniu mężczyzna został zatrzymany.

- W chwili zatrzymania 27-latek posiadał przy sobie dwie wiatrówki gazowe oraz opakowanie metalowych kulek. W rozmowie z policjantami przyznał, że w dzień zdarzenia postanowił wspólnie z bratem „postrzelać do siebie”. W pewnym momencie sprawca zaczął też strzelać w okna budynku, uszkadzając je - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna przyznał się do winy i o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy. - Wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę - dodaje Salczyńska-Pyrchla.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: