Stawką życie prawowitej dziedziczki królestwa

Stawką życie prawowitej dziedziczki królestwa

Wydawnictwo Insignis proponuje w tym tygodniu czytelnikom „Podlasiaka” kolejne dwie nowości: wyjątkową autobiografię Jensona Buttona „Życie na maksa” oraz „Cień rycerza”, drugi tom niezwykłej serii fantasy „Wielkie Płaszcze” spod znaku płaszcza i szpady.

Poznajcie historię jednego z najwybitniejszych kierowców Formuły 1, który podczas swojej siedemnastoletniej kariery poznał świat wyścigów samochodowych od podszewki. „Życie na maksa” to coś więcej niż wspomnienie wyścigów czy kronika sportowych wydarzeń. To opowieść o dzieciństwie Buttona, o jego dorastaniu we Frome, poszukiwaniu akceptacji ze strony rówieśników, a także o wątpliwościach i nadziejach, które wcale nie musiały się ziścić. To także opowieść o tysiącach kilometrów pokonywanych na tylnym siedzeniu vana, a potem w prywatnym odrzutowcu. O ludziach, których poznał na swojej drodze. Wraz z nim przeżyjemy zabawne chwile, godziny zmagań i pojedynków stoczonych na torze z rywalami i przyjaciółmi: Fernandem Alonso, Lewisem Hamiltonem, Sebastianem Vettelem.

W kwietniu do księgarń trafił drugi tom „Wielkich Płaszczy” – serii fantasy autorstwa Sebastiena de Castella. W „Cieniu rycerza” poznajemy dalsze losy bohaterów znanych z „Ostrza zdrajcy”: Falcia, Kesta i Brastiego – legendarnych wędrownych trybunów, którzy mają za zadanie zaprowadzić sprawiedliwość w przeżartej intrygami i korupcją Tristii. Oprócz licznych przeciwników, z owianymi złą sławą dashini na czele, muszą się zmierzyć z reputacją zdrajców. Stawką jest życie prawowitej dziedziczki królestwa, której pretensja do tronu wyraźnie zawadza książętom zdeterminowanym, by zachować władzę w swoich skorumpowanych księstewkach. I tym razem w powieści nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji i doskonałego humoru charakterystycznego dla prozy de Castella.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy