Sprawdź znajomość swojej ortografii podczas ferii!

Sprawdź znajomość swojej ortografii podczas ferii!

Czym można zająć się w domu podczas zbliżających się ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i zawalczyć o nagrody rzeczowe! Do ciekawej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom, a także dorosłym, rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dodano pierwiastek zdrowej rywalizacji o liczne nagrody.

Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich 100! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych użytkownik serwisu otrzyma punkty. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno młodsi uczniowie, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a udział jest bezpłatny. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: