Soła wycofała się! Podlasie nadal w III lidze?

Soła wycofała się! Podlasie nadal w III lidze?

Nie pomogła wtorkowa wizyta prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Niemca u prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta i prośba, by ten dofinansował Sołę kwotą 150 tys. zł potrzebną do startu w rundzie jesiennej III ligi. Wobec odmowy prezes Soły Krzysztof Pękala oficjalnie wycofał zespół z rozgrywek – podaje dzisiaj „Gazeta Krakowska”.

Gdy ta wiadomość dotarła do Lubelskiego ZPN, który w sezonie 2019/20 będzie prowadził rozgrywki czwartej grupy III ligi, związek zaproponował najwyżej sklasyfikowanemu spadkowiczowi, czyli Podlasiu Biała Podlaska, zajęcie miejsce Soły. Jak powiedział „Podlasiakowi” Karol Filipek, nowy prezes zarządu bialskiego klubu, ostateczna decyzja ma zapaść w czwartek, ponieważ musi być ona poprzedzona m.in. wyliczeniami finansowymi oraz rozmowami z zawodnikami.

Optymistycznie szansę dalszej gry w III lidze widzi trener Przemysław Sałański, który do końca wierzył w taki właśnie finisz sporu między Podlasiem a Sołą: – Nawalczyłem się o pozostanie w trzeciej lidze chyba najbardziej spośród osób z Białej Podlaskiej, dlatego nie widzę innej możliwości, jak dalsza w niej gra. Tego samego chcą zawodnicy i na pewno nie będą wariować i stwarzać dodatkowych problemów. Obecnie wszyscy liczymy na pozytywną decyzję władz klubu i miasta – podkreśla.
W przypadku dalszej gry Podlasia w III lidze, już w najbliższą niedzielę o godz. 13 bialczanie musieliby zagrać w Kielcach z rezerwami Korony. Jednak naszym zdaniem mecz zostałby przełożony, ze względów organizacyjnych, na późniejszy termin. Gdyby nie zdecydowano się na zajęcie miejsca Soły, w czwartek 15 sierpnia Podlasie zainaugurowałoby czwartoligowy sezon na stadionie PSW spotkaniem z Lewartem Lubartów. (rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: