Siatkarze Cisów łatwo skóry nie sprzedali. Akademicy osiągnęli cel

Siatkarze AZS-AWF Biała Podlaska osiągnęli cel – ukończyli rozgrywki lubelskiej trzeciej ligi na pierwszym miejscu i będą gospodarzami półfinałowego turnieju o drugą ligę. Potrzebowali jednak aż trzech meczów, by pokonać Cisy Nałęczów.

Już pierwszy środowy mecz pokazał, że bliżsi wygrania ligi są bialczanie. Mimo że gra była wyrównana, to górowali oni nad gospodarzami w polu zagrywki i w przyjęciu. Wykazali się przy tym lepszą odpornością nerwową w końcówkach większości setów. Dwa pierwsze wygrali do 21 i 25. Trzeciego przegrali do 23, by czwartego zwyciężyć również do 23.

Sobotni rewanż we własnej hali rozpoczął się jednak dla nich niezwykle pechowo. Już w pierwszej akcji kontuzji doznał libero Adrian Kupiński, za chwilę źle się poczuł jego zmiennik Maciej Malczyński, zaczęło więc szwankować przyjęcie i pierwszego seta rywale wygrali do 18. W drugim wyższość gospodarzy nie podlegała dyskusji (25:11), ale dwa kolejne na swoją korzyść rozstrzygnęli przeciwnicy, wygrywając do 20 i 23.

Niedzielne spotkanie przypieczętowało jednak ligowy triumf akademików. Dwa sety wygrali bez problemów do … i … . w trzecim wskutek własnych błędów w końcówce przegrali do 23, ale w czwartym prowadzili od początku do końca i zwyciężyli do 18. W dniach 27-29 kwietnia będą gospodarzami jednego z turniejów półfinałowych o drugą ligę.

W meczach z Cisami AZS-AWF reprezentowali: Damian Roszkowski, Marcin Kusznieruk, Jakub Gaładyna, Igor Kowalski, Damian Jurkowski, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero) oraz Maciej Malczyński (libero), Dawid Duliasz (libero), Hubert Jankuniec, Mateusz Kamiński, Łukasz Żabiński i Mikołaj Sałasiński.