Seniorzy pamiętają o Moniuszce

Seniorzy pamiętają o Moniuszce

Seniorzy wyrecytowali utwór "Świtezianka" Adama Mickiewicza

BIAŁA PODLASKA Z okazji Roku Moniuszkowskiego seniorzy zorganizowali wydarzenie, podczas którego przypomnieli tę znaną postać. Były występy utalentowanej młodzieży, ale i twórczych seniorów.

– Przygotowaliśmy prezentacje artystyczne, w planach są opowiadania mieszańców z ulicy noszącej imię Stanisława Moniuszki. Każdy pretekst jest dobry, żeby pokazać ofiarność i pracę seniorów. Mamy też niespodziankę kulinarną. Będzie poczęstunek, taki jak jadał Moniuszko, a więc kotlety z kaszy i mięso – mówi Maria Skonieczna, prezes bialskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

To właśnie Związek był organizatorem imprezy. Do wspólnego świętowania zaproszono m.in. władze miasta. Prezydent Michał Litwiniuk dziękując za zaproszenie zaznaczył, że środowisko seniorów łączy. – To wy, seniorzy, jesteście krzewicielami polskości. Wśród waszych dzieci i wnuków przypominacie o twórczości Moniuszki – mówił.

Jednym z krzewicieli lokalnej historii jest Janusz Klemens Denisiuk. Podczas spotkania z pasją opowiedział o życiu przy ul. Stanisława Moniuszki. Jest z tym miejscem związany od urodzenia do dziś.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 22 od 28 maja

(jd)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: