Seniorzy nie będą się nudzić

Seniorzy nie będą się nudzić

BIAŁA PODLASKA "Aktywna jesień bialskich seniorów" – pod takim hasłem w minioną niedzielę zorganizowano spotkanie dla bialskich seniorów. Atrakcji nie brakowało, a władze miasta zapewniają, że dołożą starań, by oferta była jeszcze bogatsza.

Wydarzenie zorganizowano w klubie kultury Scena. Bialskich seniorów przywitał wiceprezydent miasta Maciej Buczyński, zapewniając o dalszym ich wspieraniu. – Osoby starsze są ważną częścią naszej bialskiej społeczności. Cieszę się, że podejmowanych jest tak wiele inicjatyw z myślą o seniorach. Będziemy wspierać kolejne państwa inicjatywy podkreślił.

Maria Skonieczna, prezes bialskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zachęciła seniorów do zgłaszania swoich pomysłów. Zapowiedziała, że wszystkie przedstawi władzom miasta i będzie starała się je wprowadzać w życie.

A już teraz atrakcji dla seniorów nie brakuje. – Są zespoły wokalne, kabaretowe, gramy w szachy, boule, mamy klub rowerowy, planujemy zorganizowanie gry terenowej. Chcemy, aby te formy działały dalej, a niektóre zaczęły działać. Tym wydarzeniem zachęcamy do aktywności bialskich seniorów – mówi Iwona Kochan z BCK.

Podczas niedzielnego spotkania nie brakowało prezentacji utalentowanych seniorów, prelekcji m.in. o zdrowym odżywianiu, ale można było także skorzystać z przygotowanych atrakcji na stoiskach. Seniorów czekał też poczęstunek.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: