Rowerami na stulecie szkoły

Rowerami na stulecie szkoły
fot. SP nr 2

BIAŁA PODLASKA Sto kilometrów na stulecie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia – taki pomysł zaproponował nauczyciel wychowania fizycznego tej szkoły oraz miejski radny Rafał Wlizło.

– W związku z tym, że w tym roku we wrześniu obchodzimy jubileusz stulecia powstania Szkoły Podstawowej nr 2, postanowiliśmy wraz z innymi nauczycielami wyjść naprzeciw braku aktywności spowodowanej pandemią. W naszym mieście powstaje wiele nowych ścieżek rowerowych, którymi można się bezpiecznie poruszać. Chcielibyśmy więc zmotywować naszych uczniów do aktywności z okazji jubileuszu, by przejechali sto kilometrów na stulecie szkoły – wyjaśnia Rafał Wlizło.

Uczniowie podjęli wyzwanie. W grupie cyklistów z SP nr 2 w aplikacji „Aktywne Miasta” jest już ponad 250 uczniów, którzy na bieżąco dorzucają od siebie kilometry. Zresztą są w tym gronie także nauczyciele, absolwenci oraz rodzice.

Przypominamy, że 1 czerwca rozpocznie się walka o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wziąć w niej udział może każdy, kto zainstaluje na swoim smartfonie aplikację „Aktywne miasta”. Potem wystarczy wybrać miasto oraz zapisać się do wybranej grupy. Także nasza redakcja włączy się od czerwca rywalizację. Podczas treningu, który prowadzony jest w maju, wykręciliśmy już 1380 km dla Białej Podlaskiej. Miasto w ogólnopolskim rankingu jest na 2. miejscu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy