Rok szkolny zakończyli przed komputerami

Rok szkolny zakończyli przed komputerami

Zakończenie roku szkolnego w IV LO im. S. Staszica odbyło się zdalnie

BIAŁA PODLASKA Maturzyści mają już za sobą rok szkolny. Teraz tylko oczekiwanie na egzaminy maturalne. Ciekawym pomysłem wykazała się kadra IV LO im. S. Staszica. W zakończeniu roku szkolnego uczniowie uczestniczyli on-line. Spotkał się z nimi także prezydent miasta Michał Litwiniuk. 

Bialskie szkoły dobrze radzą sobie podczas zagrożenia koronawirusem. Sprawnie przebiegają zajęcia on-line oraz – jak się okazuje – zwyczajne szkolne uroczystości. Zwyczajne w czasie, gdy wszystko było w porządku. Teraz, w sytuacji epidemii, ich zorganizowanie staje się sporym wyzwaniem. 24 kwietnia rok szkolny w murach bialskich liceów i techników mieli zakończyć tegoroczni maturzyści.

Tego dnia dyrekcja IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica zdecydowała o zorganizowaniu tego wydarzenia on-line. Wykorzystano aplikację Teams, w ramach używanej przez szkołę chmury Microsoft. W skrócie oznacza to, że uczniowie spotkali się on-line i nie wychodząc z domów uczestniczyli w uroczystości. – W konferencji może wziąć udział jednocześnie do 250 osób. Mamy sześć klas po około 30 uczniów, więc jest około 180 uczniów, do tego zaproszeni goście. Do tej pory korzystaliśmy z aplikacji podczas rad pedagogicznych, ale wtedy brało w nich udział do 70 osób – informuje dyrektor szkoły Aleksandra Dopierała.

Podczas spotkania przemawiali m.in. dyrekcja, władze miasta, proboszcz parafii Św. Michała Archanioła. Następnie ogłoszono laureatów konkursów takich jak „Pomysł na Motyw” czy „Wybitny Uczeń Staszica”, za zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz szkoły i społeczności lokalnej, a także Mistrza Postawy Staszicowskiej.

W spotkaniu wziął także udział on-line prezydent Michał Litwiniuk. Powiedział do maturzystów, że sytuacja, w której się znajdujemy, jest wyjątkowa. – Nikt nie mógł przewidzieć takiego scenariusza, jednak niech ten aspekt wyróżniający zakończenie roku szkolnego 2019/2020 nie będzie dominujący. Choć obecna sytuacja i niepewność w związku z terminem egzaminu dojrzałości nie są z pewnością łatwe, niech nie przysłoni wam to szacunku do wiedzy. Skupcie się, proszę, na tym, że oto właśnie zamknęliście pewien życiowy etap, by wkroczyć w kolejny, w którym zaowocuje zapewne to, czego dotychczas się nauczyliście – zaapelował.

Według wstępnych zapowiedzi rządu, matury mają się rozpocząć 8 czerwca i będą ograniczone tylko do części pisemnej. Nie został jeszcze przesunięty termin rozpoczęcia roku akademickiego. (jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: