Rafał potrzebuje pomocy. Rodzina prosi o wsparcie finansowe

Rafał potrzebuje pomocy. Rodzina prosi o wsparcie finansowe

BIAŁA PODLASKA Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Rafała Kapszukiewicza z Białej Podlaskiej. W maju miał on poważny wypadek, którego konsekwencje są dotkliwe do dziś. – Serdecznie proszę i z góry dziękuję za wsparcie finansowe, każdy grosz jest dla nas wartościowy i pomocy aby przywrócić zdrowie mojemu bratu – zachęca Natalia Kurowska, siostra Rafała.

 

Na portalu zrzutka.pl opublikowany został kilka dni temu wpis, w którym o wypadku i historii Rafała, opowiada jego żona Ela: „18 maja 2020 roku mój ukochany mąż, tata dwójki wspaniałych dzieci, jadąc do pracy, uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu w wyniku którego stracił zdolność do normalnego funkcjonowania i prowadzenia dotychczasowego życia. Doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz złamania kości łonowej, w konsekwencji czego doszło u niego do utraty władzy w kończynach górnych i dolnych, brak czucia poniżej szyi, krwiaki na mózgu i wiele innych” – czytamy.

Informacja ta wstrząsnęła rodziną. „Każdy zadawał sobie pytanie dlaczego akurat Rafał? Młody człowiek, który ma przed sobą jeszcze całe życie… Rafał leżał miesiąc w śpiączce po wypadku, z rurką tracheotomijną w szyi. Wszyscy z drżeniem serca bali się i nadal boją o jego stan zdrowia. Sytuacja na świecie nie pomaga, COVID-19 sieje spustoszenie i strach wśród nas. Rafał ma słabe płuca więc jest dodatkowo narażony na zarażenie. Po miesiącach ciężkiej rehabilitacji w ośrodku Rafał wraca do domu, w którym czekają na niego z utęsknieniem dzieci oraz cała rodzina. Synek marzy żeby tato jeszcze zagrał z nim w piłkę a córeczka tak bardzo chce się przytulić do swojego ukochanego tatusia…Każdy z nas ma jakieś marzenia, większe, mniejsze…a Rafał marzy tylko albo aż o tym żeby chodzić, samodzielnie zjeść, umyć się, wstać z łóżka czyli o tym co dla nas jest codziennością” – opisuje żona Ela.

Żeby wrócić do sprawności, Rafał wymaga długiej, intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Koszt szacowany jest w granicach 15-20 tyś złotych miesięcznie. „Bardzo prosimy wszystkich o pomoc, o pomoc finansową na jego rehabilitację. Rafał jest młodym człowiekiem, który kochał życie, był ciągle w ruchu, wysportowany i zawsze uśmiechnięty, nigdy nie odmówił nikomu pomocy. Teraz on potrzebuje pomocy innych. Ze łzami w oczach prosimy o wsparcie finansowe. Patrzę ze strachem w przyszłość, ale i wielką nadzieją. Będziemy wdzięczni za każdą minimalną kwotę, którą zdecydujecie się Państwo wpłacić aby wesprzeć Rafała. Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc” – kończy kobieta.

Link do zbiórki znajdziecie tutaj:

https://zrzutka.pl/kjnmzx?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1miRhR5MV-eRmOHjsGphXV8ewwVQALoTQL1jKMbB4ibbxg9Oxd1POSeNI

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: