Pucharowa wpadka akademików

Sensacyjnie zakończył się finał Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego w piłkę ręczną. AZS-AWF Biała Podlaska niespodziewanie przegrał z drugoligowymi rezerwami Azotów Puławy 35:39.

Początkowo nic nie zapowiadało fatalnego dla akademików końca. Akademicy wyszli na prowadzenie , by pierwszą połowę zakończyć wynikiem 20:16. Niestety, w drugiej połowie do głosu doszli gospodarze, wśród których rewelacyjną skutecznością wykazał się 21-letni Kacper Adamczuk, zdobywca aż 13 bramek.

W ostatniej minucie, gdy mecz był już rozstrzygnięty na korzyść puławian, nie mogący pogodzić się z porażką bialczanie – jak można przeczytać na internetowej stronie Azotów – odłożyli piłkę na środku boiska i nie chcieli kontynuować gry. Ostatecznie puławska drużyna, z doświadczonym Piotrem Pezdą w składzie, wygrała 39:35 i awansowała do ogólnopolskiego etapu.