Przeniosą w świat nauki i eksperymentów

Przeniosą w świat nauki i eksperymentów
fot. archiwum/Facebook

BIAŁA PODLASKA Przed nami XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej. Małych i większych czytelników czekać będzie moc atrakcji, w tym: spotkania autorskie, fascynujące eksperymenty oraz wiele ciekawych doświadczeń naukowych, które pozwolą pokochać przedmioty ścisłe. – Udowodnimy, że książka jest świetną i ciekawą formą zdobywania wiedzy – zachęcają organizatorzy.

 

Podróż, na podróż po świecie nauki rozpocznie się spotkaniem z Wojciechem Mikołuszko pt. „Eksperymentuj! Baw się i ucz!” Mikołuszko jest dziennikarzem i przyrodnikiem. Absolwentem dwóch warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego (biologia, geologia i paleontologia) oraz Szkoły Reportażu Collegium Civitas. Jest również autorem lub współautorem książek dla dzieci „Tato, a dlaczego?”, „Tato, a po co?”, „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”…. Spotkanie rozpocznie się 18 maja br. o godzinie 17:00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Barwna”.

Natomiast już 20 maja o godz. 18 w bialskim amfiteatrze podniebne ciekawostki przedstawi czytelnikom Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. Karol Wójcicki jest twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage’u: Z głową w gwiazdach. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej. Karol Wójcicki jest laureatem nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

To jednak nie koniec, bo 25 maja w bibliotece gościć będziemy dr Magdalenę Osial – chemika, naukowca, absolwentkę i pracownika Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też autorką książki „Manufaktura Naukowców, czyli Laboratorium Ślimaka Madzika” oraz popularyzatorką nauk ścisłych wśród dzieci i seniorów. – Podczas spotkania skupimy się na energii z natury oraz zaprezentujemy dorobek książkowy autorki i udowodnimy, że dzieci też mogą zostać naukowcami! XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej zakończymy wielkim piknikiem naukowym, podczas którego nasi goście specjalni z Laboratorium Pana Korka zagwarantują nam świetną zabawę z nauką w roli głównej – zachęcają organizatorzy.

Laboratorium Pana Korka – to zespół naukowców, dla których nauka jest pasją — fizyk, konstruktor, chemik, biolog, pedagog, biotechnolodzy i inżynierowie. Wszyscy posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nad merytoryczną stroną doświadczeń, pokazów i warsztatów czuwa mgr inż. Michał Szydłowski. Bezpieczeństwo konstruowanych i wykorzystywanych machin, przyrządów oraz urządzeń gwarantuje mgr inż. Jakub Szuta.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: