Przejechał mężczyznę i uciekł

Przejechał mężczyznę i uciekł

GMINA LEŚNA PODLASKA Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.00 w miejscowości Ludwinów w gminie Leśna Podlaska. Kierowca audi potrącił 36-letniego mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia. Pomimo reanimacji życia pieszego nie udało się uratować. Zatrzymana została para 19-latków, która jechała autem. 

– Policjanci wstępnie ustalili, że 36-latek najprawdopodobniej leżał na jezdni w miejscowości Ludwinów. Został przejechany przez kierującego samochodem, który nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy. Pomimo reanimacji 36-latek zmarł – informuje Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania kierowcy, który potrącił mężczyznę. Tego samego wieczoru ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył samochód marki audi a4. Podrożała nim para 19-latków. – Najprawdopodobniej autem kierował mężczyzna, który w chwili zatrzymania był trzeźwy. Trzeźwa była również 19-latka. Od obojga została pobrana krew do dalszych badań na zawartość środków odurzających – dodaje Fijołek.

Oboje zostali zatrzymani do wyjaśnienia.Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Ciało 36-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: