Potrącili pieszego i zostawili bez pomocy

Potrącili pieszego i zostawili bez pomocy

BIAŁA PODLASKA Bialscy policjanci zatrzymali 25-latka i 17-latkę podejrzanych o potrącenie pieszego oraz ucieczkę z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Brzegowej w Białej Podlaskiej.

Świadkowie potrącenia powiedzieli, że oprócz kierowcy z auta wysiadła także pasażerka. Rozpoczęły się poszukiwania sprawców. Policjanci z psami tropiącymi przeczesywali okoliczne tereny. Zatrzymali 25-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej oraz jego 17-letnią znajomą, którzy próbowali ukryć się przed mundurowymi na nieużytkach. Od 25-latka pobrana została krew do badań na zawartość substancji niedozwolonych w organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia, usłyszał też zarzuty.

W miniony weekend Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny dozór policji. Funkcjonariusze ustalają okoliczności wypadku.  Zarzuty usłyszała też 17-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska, pasażerka volkswagena. Bo zgodnie z przepisami nieudzielenie pomocy zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: