Pomóżmy w walce o słowa Gabrysi

Pomóżmy w walce o słowa Gabrysi

Gabrysia i jej rodzice każdego dnia walczą o to, aby dziewczynka wypowiedziała swoje pierwsze słowa, ale sami nie dadzą rady

TERESPOL  Diagnoza o ciężkiej chorobie córki prawie pięć lat temu całkowicie zmieniła życie państwa Ryglewiczów z Terespola. Od tamtej pory rodzice Gabrysi poświęcili wszystko co mieli, aby córka wypowiedziała swoje pierwsze słowa. Niestety w międzyczasie dały o sobie znać kolejne schorzenia, które wymagają drogiego leczenia. Ale kiedy sił już brakuje, nadzieja wciąż jest w dobrych ludziach. Do poniedziałku 31 stycznia prowadzona jest internetowa zbiórka na terapię dziewczynki. Można przekazać też jeden procent podatku na leczenie Gabrysi.

Gabrysia z zewnątrz jest uroczym rozrabiaką, lubi zabawy i kontakt z innymi dziećmi. Wewnątrz zmaga się jednak z poważnymi problemami ze zdrowiem, które nie pozwalają jej mówić i żyć tak, jak jej rówieśnicy.

Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną – stwardnienie guzowate, które objawia się pojawianiem się guzków niezłośliwych nowotworów, obejmujących głównie mózg, ale także m.in. nerki, płuca, serce, dno oka czy skórę. Dodatkowo ma padaczkę, która współistniejąc przy tej chorobie jest lekooporna i bezlitośnie wyniszcza organizm. Z powodu autyzmu atypowego Gabrysia ma trudności z komunikowaniem się oraz odbieraniem bodźców zewnętrznych i własnych. Ogólnorozwojowe zaburzenia opóźniają rozwój mowy.  

– O chorobie dowiedzieliśmy się w 5 miesiącu życia Gabrysi. I od tamtej pory całe leczenie, rehabilitację i koszty terapii pokrywaliśmy sami z mężem. Zrezygnowaliśmy ze wszystkiego. Wszystkie nasze fundusze szły na leczenie, dojazdy, na rehabilitację, fizjoterapię, na specjalistów… Udało się… Gabrysia chodzi, śmieje się, jeździ już nawet rowerem. Zaczęła nas rozumieć dzięki specjalistom i codziennej ciężkiej dwugodzinnej pracy w domu – opowiada Marta Ryglewicz, mama Gabrysi.

Aby choć częściowo opanować objawy choroby oraz jej postęp Gabrysia wymaga wysokospecjalistycznej opieki medycznej i wieloprofilowej rehabilitacji. Leczenie trwa całe życie. A jedyną szansą na to by spełnić największe marzenie rodziny, żeby dziewczynka mogła mówić są drogie terapie. Jeden 5 dniowy turnus to koszt około 3200 zł, a jeden 4 dniowy turnus to koszt około 4400 zł. Do tego dochodzą jednodniowe zajęcia z logopedami i specjalistami w tygodniu. Niestety terapia przerasta możliwości finansowe rodziny. Na stronie zrzutka.pl uruchomiono internetową zbiórkę pod hasłem „Walka o słowa Gabrysi”. Pieniądze można wpłacić też na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” . Istnieje także możliwość przekazania jednego procentu podatku na leczenie 5-latki z Terespola. Istnieje także możliwość przekazania jednego procentu podatku na leczenie 5-latki z Terespola, albo wzięcia udziału w licytacji na Facebooku w grupie „Licytacje dla Gabrysi – Ocal moje życie”. Za każdy najdrobniejszy gest Gabrysia i jej rodzice będą wdzięczni.

– Zwracamy się do Państwa, do Waszych serc i dobra, które jest w każdym z nas, byście zechcieli ofiarować Gabrysi odrobinę siebie w walce z tą podstępną chorobą i stali się Udziałowcem w jej długooczekiwanych i pierwszych słowach, zdaniach, a może nawet i opowieściach. Córka bardzo potrzebuje tych turnusów, bo była już na kilku i ruszyło. Tylko ciągła i kosztowna praca terapeutyczna jest szansą na dalszy rozwój Gabrysi. Prosimy Państwa o wpłatę choć symbolicznej złotówki. Prosimy o pomoc. Sami już nie damy rady – przyznaje pani Marta.

Jak Pomóc Gabrysi:

* Trwa internetowa zrzutka „Walka o słowa Gabrysi”. Link do zrzutki >>> https://zrzutka.pl/3e4e3y

* Aby przekazać 1 proc. podatku w formularzu PIT należy podać: KRS 0000037904. W polu informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 proc: 32925 Ryglewicz Gabriela.

* Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-585 Warszawa nr konta: Alior Bank SA 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 32925 Ryglewicz Gabriela – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

* Na grupie „Licytacje dla Gabrysi – Ocal moje życie na Facebooku prowadzona jest licytacja: http://www.facebook.com/groups

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: