Pomóż dzieciom wyjechać na wakacje. Kup kaczkę i wygraj nagrody!

Pomóż dzieciom wyjechać na wakacje. Kup kaczkę i wygraj nagrody!

IV Rotariański Wyścig Kaczek pod hasłem "Pozwól dzieciom wyjechać na wakacje" odbędzie się 24 czerwca. Sprzedaż kaczek-cegiełek trwa, każdy może zdobyć jedną z nich, wesprzeć akcję charytatywną i wygrać nagrody.

Wspólna zabawa połączona będzie ze zbiórką pieniędzy na sfinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieci ze świetlic środowiskowych Promień i Dziupla. – Dzieci przebywają tam w małych grupach, nie mają zbyt dużego wsparcia z zewnątrz, dlatego o nich pomyśleliśmy. Nie ważne, ile zbierzemy, każda kwota jest ważna. Nie chodzi tu o bicie rekordów – mówi Janusz Matusiak z klubu Rotary.

Poprzednie edycje pozwoliły na zgromadzenie całkiem pokaźnych sum. Pierwszy wyścig to 13 tys. zł dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy wyjechali dzięki temu na wakacje w ramach akcji "Można inaczej". II i III edycja to kolejne 17 i 20 tys. zł, tym razem dla stowarzyszenia Wspólny Świat.

Oprócz wyścigu kaczek, organizator – klub Rotary, zaprasza także na rodzinny piknik nad rzeką Krzną przy alei Tysiąclecia w pobliżu bazaru, początek o godz. 13. Podobnie jak w latach ubiegłych na uczestników będą czekały liczne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz muzyczne niespodzianki, w tym występ zespołu Hard Gock.

W wyścigu weźmie udział kaczka o unikatowym numerze 555, którą wypuszczą do wody przedstawiciele naszej redakcji. Kaczki można również kupić w naszej redakcji, zapraszamy po nie od poniedziałku do piątku w godz. 9-16.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: