Policyjny pościg za 19-latkiem

Policyjny pościg za 19-latkiem
Policjanci z komisariatu w Wisznicach zatrzymali kierowcę volkswagena, który próbował uniknąć kontroli drogowej.  Kiedy mundurowi zablokowali auto „pirata drogowego”, okazało się, że za kierownicą auta siedzi 19-latek, który nie posada uprawnień.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 kwietnia około godz. 13:00 w miejscowości Dubów. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wisznicach zauważyli kierującego osobowym VW-em, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Mężczyzna zasygnalizował zamiar skrętu w prawo oraz rozpoczął ten manewr, jednak na widok radiowozu nagle skręcił w lewo.

– Policjanci natychmiast ruszyli za kierowcą. Ten nie reagował na sygnały świetlne i  dźwiękowe, kontynuując jazdę. W miejscowości Wola Dubowska policjanci zablokowali VW uniemożliwiając mu dalszą jazdę – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Za kierownicą pojazdu siedział 19-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. Mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Nastolatek przyznał, że powodem jego zachowania był fakt, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem. Razem z nim pojazdem podróżował 18-letni znajomy.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: