Policjant oddał ponad 34 litry krwi. Dostał odznaczenie

Policjant oddał ponad 34 litry krwi. Dostał odznaczenie
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Aspirant sztabowy Waldemar Okseniuk z terespolskiego komisariatu odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusz oddał już ponad 34 litry krwi.

O tym, że policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje. Aspirant sztabowy Waldemar Okseniuk  dyżurny  Komisariatu Policji w Terespolu z honorowym krwiodawstwem związany jest już od 30 lat.

Teraz funkcjonariusz uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Policjant oddał już ponad 34 litry krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – III, II i I stopnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: