Policjanci weszli do mieszkania, a na stole leżała marihuana

Policjanci weszli do mieszkania, a na stole leżała marihuana

Za posiadanie narkotyków odpowie 26-latek z Białej Podlaskiej. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli marihuanę, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 100 porcji tego narkotyku. Mężczyzna twierdził, że są to środki na jego własny użytek.

W czwartek 20 lipca po południu bialscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą weszli do mieszkania zajmowanego przez 26-latka. – Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać środki odurzające. W trakcie prowadzonych na miejscu czynności policjanci zabezpieczyli woreczki foliowe z suszem roślinnym. Leżały one na stole, gdyż 26-latek zupełnie nie spodziewał się wizyty policjantów. Tłumaczył im, że ujawniony susz jest jedynie na własny użytek – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Marihuany znalezionej w mieszkaniu 26-latka wystarczyłoby do sporządzenia ponad 100 porcji dealerskich tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, usłyszał też zarzut. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego 3 tysiące zł. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy