Policjanci ewakuowali mężczyzn z zadymionego domu

Policjanci ewakuowali mężczyzn z zadymionego domu

O włos od tragedii w Konstantynowie. Policjanci ewakuowali z zadymionego budynku dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy sami nie mogli go już opuścić. Powodem zadymienia była prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek 22 stycznia przed południem na jednym z podwórek w Konstantynowie. Gdy policjanci weszli do środka budynku, okazało się że jest on silnie zadymiony.

- Policjanci będąc w środku zauważyli jednego z mieszkańców posesji. Pomogli mu wydostać się na zewnątrz. Wówczas na miejsce dotarła wezwana załoga straży pożarnej. Funkcjonariusze obydwu służb weszli do domu. Policjanci wspólnie ze strażakami wyprowadzili drugiego z domowników. Obydwaj mężczyźni w chwili zdarzenia znajdowali się pod wpływem alkoholu - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyźni w wieku 40 i 43-lat przebadani zostali przez zespół karetki pogotowia. Prawdopodobną przyczyną zadymienia budynku była nieszczelność przewodu kominowego. Na szczęście w tym przypadku służby dotarły na czas, zapobiegając tragedii.

Policjanci apelują o ostrożność. Różnego rodzaju urządzenia grzewcze: na tradycyjny węgiel, gazowe, olejowe, elektryczne bądź sanitarne zwłaszcza niewłaściwie eksploatowane zagrażają naszemu zdrowiu lub życiu. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa takich jak zapewnienie prawidłowej wentylacji pomieszczenia, nie wolno zasłaniać kratek wentylacyjnych. Należy stosować wentylację okien i drzwi, z pomocą fachowców dokonywać okresowych przeglądów komina, urządzeń grzewczych, sanitarnych i instalacji wentylacyjnej. Warto zaopatrzyć się w czujki tlenku węgla. A w przypadku zagrożenia należy wezwać służby ratownicze, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: