Pół wieku razem

Pół wieku razem

MIĘDZYRZEC PODLASKI Te pary znają receptę na długie, udane małżeństwo, i mogą być pod tym względem wzorem dla młodego pokolenia. Kilkadziesiąt par małżeńskich z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski otrzymało odznaczenia za 50 lat wspólnego życia.

W 1969 roku statek pasażerski Stefan Batory wypłynął w swój pierwszy rejs transoceaniczny, premierę miała adaptacja filmowa powieści „Pan Wołodyjowski” w reżyserii Jerzego Hoffmana, na farmie w Bethel w stanie Nowy Jork rozpoczął się legendarny Festiwal Woodstock, a Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił stopę na Księżycu. Od tych wydarzeń minęło równo 50 lat, podobnie jak od ślubu wszystkich międzyrzeckich par, które w tym roku świętują złote gody.

Uroczystość, podczas której wręczone zostały medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP, odbyła się 3 października w hotelu Hesperus. Spotkanie było okazją do wspomnień i refleksji nad czasem, który tak szybko upłynął od momentu, w którym poszczególne pary zawierały związki małżeńskie. Wtedy byli młodymi ludźmi, którzy wkraczali w życie. Dzisiaj są już seniorami, którzy swoim doświadczeniem mogą się dzielić z młodszym pokoleniem.

Tak jak państwo Jadwiga i Kazimierz Jóźwikowie z Międzyrzeca Podlaskiego, którzy mają córkę i syna, i doczekali się dwójki wnucząt. – Recepta na tak długie wspólne lata w małżeństwie to na pewno musi być miłość, cierpliwość też jest potrzebna i tak jak w życiu bardzo ważna jest wiara. I tym sposobem pędzimy do kolejnych jubileuszy, diamentowych na przykład – mówi Jadwiga Jóźwik. – Jeden drugiemu musi wierzyć – dodaje jej mąż Kazimierz.

Odznaczenia małżonkom wręczali burmistrz miasta i wójt gminy Międzyrzec Podlaski. Jak podkreślali, każda z odznaczonych par ma ogromny wkład w budowanie kraju, ale przede wszystkim małej ojczyzny, ziemi międzyrzeckiej.

Cały artykuł dostępny w papierowej i cyfrowej wersji tygodnika Podlasiak nr 41

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: