Podpalił dwa samochody i groził ich właścicielowi

Podpalił dwa samochody i groził ich właścicielowi

GMINA KODEŃ W piątek 11 marca bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 66-letniego mieszkańca gminy Kodeń. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie dwóch samochodów osobowych. Dodatkowo usłyszał zarzut dotyczący gróźb karalnych.

W minioną środę po godzinie 20.00 dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu marki Volkswagen Transporter znajdującego się na niezamieszkałej posesji. Niecałe trzy godziny później na tej samej posesji doszło do kolejnego pożaru. W tym przypadku spaleniu uległ osobowy mercedes. – Auta nie były dopuszczone do ruchu, a obecnie przechowywane były w nich płody rolne. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę około 5 tysięcy złotych – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Do obu zdarzeń doszło w wyniku podpalenia. Sprawą zajęli się kryminalni terespolskiego komisariatu, którzy ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 66-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Mężczyzna podejrzany jest również o groźby karalne wobec właściciela samochodów jak też dwojga innych mieszkańców gminy.

66-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: