Podopieczni bialskiego Piksela wyróżnieni w Toruniu

Podopieczni bialskiego Piksela wyróżnieni w Toruniu
fot. BCK

Kolejny sukces podopiecznych Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel. Tym razem kilkoro bialczan wyróżniono wśród uczestników Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w muzeum”.

Jury 42. edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w muzeum”, organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, oceniło aż 800 prac z 54 ośrodków, z czego 58 prac było z zagranicy – Argentyny, Hong-Kongu, Łotwy i Serbii. Do finału konkursu wyłoniono 20 równorzędnych nagród.

W gronie laureatów konkursu znaleźli się wychowankowie Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel, działającej w Bialskim Centrum Kultury, którą prowadzi Lilla Wielgan-Michaluk. Za rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań sztuką i muzealnictwem opiekunka pracowni także otrzymała nagrodę.

Podopieczni Piksela stworzyli animację pt. „Ożywiamy arcydzieła”, a byli to: Lidia Sacharuk, Helena Sacharuk, Oliwia Rogoźnicka, Kamil Turyk, Oliwia Żuk, Kamil Gryglas i Weronika Siliwoniuk.

Na wystawie pokonkursowej zaprezentowano 350 najlepszych prac w pięciu kategoriach wiekowych i kategorii osób z niepełnosprawnościami. Dzieła zaskakują różnorodnością zastosowanych technik plastycznych i materiałów, ciekawymi kompozycjami i nieszablonowym ujęciem tematu przygody w muzeum.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy