Podejrzana kolendra. Kontrabanda ukryta wśród worków z nasionami

Podejrzana kolendra. Kontrabanda ukryta wśród worków z nasionami

Przemyt papierosów o wartości przekraczającej 180 tys. złotych udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Kontrabanda ukryta była w rosyjskiej ciężarówce, wśród setek worków z nasionami kolendry.

Podejrzeń co do faktycznej zawartości części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze nabrali po prześwietleniu ciężarówki urządzeniem rentgenowskim. Uzyskany obraz potwierdzał, że w zgłoszonym do odprawy legalnym towarze ukryty jest również towar nielegalny. Funkcjonariuszy czekało sporo pracy, ale efekty musiały ich zadowolić. Po rozładunku ponad 800 worków z nasionami kolendry okazało się, że w naczepie tira próbowano przemycić na teren Unii Europejskiej 14 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 180 tys. zł.

Zatrzymane papierosy opatrzone były białoruską akcyzą. Przeciwko 55-letniemu kierowcy zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Oprócz papierosów mundurowi zajęli też pojazd stanowiący dowód popełnionego przestępstwa.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: