Podczas sesji o zabezpieczeniu przed koronawirusem

Podczas sesji o zabezpieczeniu przed koronawirusem

BIAŁA PODLASKA To była wyjątkowa sesja rady miasta. Przebiegła dość sprawnie, ale padło podczas obrad wiele ważnych słów. Sporo miejsca poświęcono koronawirusowi. Sprawdźcie szczegóły.

 

Podczas sesji rady miasta 13 marca, która odbyła się w ograniczonym składzie miejskich urzędników, Litwiniuk zaapelował o zachowanie ostrożności.

– Jesteśmy w stanie podwyższonej gotowości jeśli chodzi o działanie służb Urzędu Miasta. Kierujemy gorący apel o ograniczenie wychodzenia z domów do absolutnego minimum. To, co możemy zrobić, to minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Od poniedziałku wszyscy urzędnicy, którzy mogą wykonywać swoją pracę w domu, tak właśnie będą czynili. Liczba urzędników zostanie zminimalizowana. Nawołujemy, by w urzędach, lokalach i ośrodkach zdrowia pojawiać się jak najrzadziej – mówił podczas sesji.

Dodatkowe środki ostrożności, jakie zostały podjęte w Urzędzie Miasta to dezynfekcja dłoni przy wejściu do magistratu oraz ograniczenie ilości pracowników w UM.

Także podczas sesji sytuację bialskiego szpitala przybliżył radny Zjednoczonej Prawicy Adam Chodziński, który jest także dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. – Decyzją wojewody wstrzymujemy wszystkie wizyty, przyjęcia planowe i zabiegi w szpitalu, jest zakaz odwiedzin. Pozostają zabiegi ratujące życie. Do dnia dzisiejszego, nie wystąpił żaden przypadek koronawirusa, wszyscy pacjenci, którzy do nas trafili, zostali zdiagnozowani a wynik był ujemny. Jest to tylko kwestia czasu, gdy pojawi się pierwsza osoba. Proszę o wyrozumiałość. Będziemy mniejszą obsadę, część pracowników będzie chciało skorzystać z opieki nad dziećmi – mówił radny Chodziński.

Więcej w papierowym wydaniu "Podlasianina" z 16 marca.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: