Pociąg wjechał w wóz z drewnem

Pociąg wjechał w wóz z drewnem

GMINA KĄKOLEWNICA Bezmyślność i brak wyobraźni mężczyzn przewożących drewno ciągnikiem przez przejazd kolejowy, o mały włos nie doszło do tragedii. Przewożone 15 metrowe drzewa zablokowały się w opuszczanych rogatkach kolejowych. Kierowca chciał na szybko przeciąć zalegające na torach drewniane kłody, jednak nie zdążył i doszło do zderzenia z pociągiem.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Brzozowicy Dużej (gm. Kąkolewnica) na strzeżonym przejeździe kolejowym. Trzech mężczyzn, którzy przewozili ciągnikiem rolniczym na wozie ścięte drzewa w klocach, nie zdążyło w porę przejechać przez przejazd kolejowy. Pociąg relacji Warszawa- Brześć uderzył w drzewo, które znajdowało się na wozie. - Ciągnik z drzewem nie zjechał z torów, ponieważ  przewożone drzewo o długości ponad 15 metrów zablokowało się w opuszczanych rogatkach kolejowych. Kierujący przystąpił do przecinania drzewa, lecz nie zdążył z uwagi na nadjeżdżający pociąg - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

 Pociągiem podróżowało  około 570 osób. Na szczęście nikt nie został ranny. Obrażeń nie odnieśli również kierowca i pasażerowie ciągnika. Uszkodzeniu uległy natomiast urządzenia kolejowe znajdujące się przy torach oraz  podzespoły lokomotywy.

Przeciwko kierowcy ciągnika będzie prowadzone postępowanie  w kierunku spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna stracił również prawo jazdy.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: