Pobili w lesie mężczyznę, chcieli kasy

Pobili w lesie mężczyznę, chcieli kasy
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Bialscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35-41 lat, podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na mieszkańcu Białej Podlaskiej. Sprawcy bijąc go w lesie i grożąc pozbawieniem życia żądali 100 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.policjant doprowadza zatrzymanego mężczyznę

Pod koniec września do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. – Mężczyzna oświadczył, że dwaj sprawcy usiłowali zmusić go do przekazania im kwoty 100 tysięcy złotych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do zdarzenia doszło tydzień wcześniej, o w gminie Biała Podlaska. Mężczyźni bili pokrzywdzonego po głowie oraz grozili zarówno jemu jak też jego rodzinie.

Pokrzywdzony dodał, że nie przekazał gotówki, ale obawia się o życie swoje jak też swoich bliskich dlatego postanowił całą sprawę zgłosić organom ściągania – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej komendy.

Z relacji zgłaszającego wynikało też, że zna osobiście jednego z agresorów, który wcześniej próbował pożyczyć od niego gotówkę. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Potwierdzili dane jednego z mężczyzn, 35-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze ustalili też personalia drugiego mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 41-letni mieszkaniec Wyszkowa.

Obydwaj zatrzymani zostali do wyjaśnienia. W weekend mężczyźni doprowadzeni zostali do bialskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

Wobec  obydwu mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego bialski sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: