Pobili przechodniów, bo nie dostali papierosa

Pobili przechodniów, bo nie dostali papierosa

33-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej oraz jej 37-letni znajomy zaatakowali dwóch mieszkańców miasta. Pobili, bo pokrzywdzeni nie chcieli poczęstować napastników papierosem. 

Do bójki doszło na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej. – Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej zaatakowani zostali przez nieznane im osoby. W trakcie zdarzenia mężczyźni doznali obrażeń ciała – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Pokrzywdzeni twierdzili, że jeden z nich zaatakowany został przez mężczyznę, drugi zaś przez będącą z napastnikiem kobietę. Sprawcy zadawali im ciosy i kopali. Kobieta użyła też noża. Napastnicy zbiegli z miejsca zdarzenia przed przyjazdem patrolu.

Jednak na miejscu zdarzenia funkcjonariusze odnaleźli dowód osobisty kobiety, która brała udział w zdarzeniu. Policjanci ustalili również personalia drugiego z uczestników. – Okazało się, że jest to 33-latka oraz 37-letni znajomy, mieszkańcy Białej Podlaskiej. Osoby te zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Z rozmowy z nimi wynikało, że powodem zdarzenia miał był fakt, że pokrzywdzeni nie chcieli poczęstować ich papierosem – relacjonuje rzecznik.

We wtorek 12 maja para usłyszała zarzuty. Odpowiadać będą za uszkodzenie ciała pokrzywdzonych. Kobieta odpowiadać będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywała karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator objął to postępowanie ściganiem z urzędu. Za popełniony czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. A w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: