Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

BIAŁA PODLASKA Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 38-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, który w takim stanie kierował audi. Jego zachowanie i styl jazdy wzbudziły podejrzenia będącego poza służbą, policjanta bialskiej komendy. Funkcjonariusz zatrzymał kierowcę oraz wezwał na miejsce patrol policji.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na ul. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Policjant Zespołu ds. wykroczeń bialskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył mężczyznę którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Kiedy wsiadł za kierownicę audi reakcja policjanta była natychmiastowa. Ruszył za kierowcą audi, informując o wszystkim dyżurnego bialskiej komendy.

– Na parkingu przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej ujął kierującego. W trakcie rozmowy z mężczyzną, potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariusza. Wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej podlaskiej.

Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz o dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: