Po kawie u teściowej miała 3 promile

Po kawie u teściowej miała 3 promile
fot. KMP w Białej Podlaskiej

POWIAT BIALSKI Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 33-latka podróżująca volkswagenem. Kobieta została zatrzymana przez terespolskich mundurowych na posterunku kontrolno-blokadowym w miejscowości Kobylany. Twierdziła, że nie piła żadnego alkoholu, gdyż była na kawie u teściowej. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 1 lutego ok godz. 15.30 na krajowej dwójce w miejscowości Kobylany. Funkcjonariusze terespolskiego komisariatu pełniący służbę na posterunku kontrolno- blokadowym zatrzymali do kontroli kierującą osobowym volkswagenem. – Za kierownicą auta siedziała 33-letnia mieszkanka gminy Terespol. Mundurowi od razu wyczuli od niej spożyty alkohol. Urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

W takim stanie kobieta przewoziła swojego trzeźwego męża. 33-latka w trakcie rozmowy z policjantami początkowo twierdziła, że nie piła żadnego alkoholu, a była jedynie na kawie u swojej teściowej. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami. Dodatkową konsekwencją jest fakt, że nietrzeźwy kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: