Piszczac: Od mieszkańców zostaną pobrane wymazy

Piszczac: Od mieszkańców zostaną pobrane wymazy

GMINA PISZCZAC W niedzielę na targowisku w Piszczacu od części mieszkańców gminy pobierane będą próbki do badania pod kątem koronawirusa. Zbadane zostaną tylko te osoby, u których sanepid po wywiadzie stwierdzi, że mogą być w grupie ryzyka zakażeniem.

„Drodzy Mieszkańcy, jesteśmy w kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w związku z dynamiczną sytuacja sanitarną w naszej gminie.

Pierwsza prośba: jeśli możecie wybierzcie mailową formę kontaktu z Sanepidem podając swój numer telefonu. Jest zapewnienie, że z każdym kto się zgłosi inspektorzy się skontaktują. Testy wykonywane są dopiero po 7 dniach od potencjalnego zakażenia. Nie każdy kto się zgłosi musi mieć wykonany test.

Prośba druga żeby osoby, które zostaną wskazane przez Sanepid (dostaną dzisiaj lub jutro telefon z Sanepidu) stawiły się na targowisku gminnym przy ulicy Cmentarnej w Piszczacu w dniu jutrzejszym – niedziela, 05.07 w celu pobrania wymazu. Godzina zostanie podana w rozmowie telefonicznej” – informują władze gminy Piszczac w mediach społecznościowych.

Co ważne przyjść na badanie mogą tylko te osoby, które poprosi o to Sanepid.

Wczoraj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej zwrócił się do osób, które uczestniczyły we mszach św. oraz przystępowały do komunii św. i spowiedzi w dwóch parafiach na terenie gminy Piszczac, aby zgłosiły się mailowo do sanepidu.

Mowa o kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu i nabożeństwach odprawianych w dniach od 10 czerwca do 2 lipca. Zgłosić się do bialskiego sanepidu musza także uczestnicy mszy w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach, odprawianych w dniach od 1 lipca do 3 lipca.

Przypomnijmy, że w gminie Piszczac w ostatnich dniach pojawiają się kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa. Obecnie zakażenie potwierdzono u 11 osób, dzisiaj pojawiły się dwa nowe przypadki.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: