Piraci drogowi ukarani za szybką jazdę

Piraci drogowi ukarani za szybką jazdę

POWIAT BIALSKI Kolejne weekendowe działania bialskiej grupy „Speed” zakończyły się zatrzymaniem uprawnień 10 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Dodatkowo funkcjonariusze bialskiej drogówki zatrzymali 19-latka, który kierował autem pod wpływem środków odurzających.

Grupy „Speed” działają na terenie całego kraju, a funkcjonariusze wchodzący w ich skład stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Również policjanci bialskiej grupy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Miniony weekend pokazuje, że część kierowców nadal lekceważy obowiązujące przepisy. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali uprawnienia 10 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h.

W sobotnie popołudnie w ciągu 20 minut policjanci zatrzymali dwóch kierowców ze zbyt ciężką nogą. O godz. 16.10 na DK-2 w miejscowości Tłuściec funkcjonariusze zauważyli jadącego z dużą prędkością nissana. Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna jechał z prędkością 113 km/h, przekraczając dozwoloną o 63 km. Tyle samo na liczniku miał zatrzymany 10 min. późnej 37-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego.

Tego dnia policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Do zdarzenia doszło około godz. 14:50 na ul. Łukaszyńskiej. W trakcie prowadzonej kontroli zachowanie młodzieńca wzbudziło ich mundurowych. Przeprowadzony na miejscu test potwierdził obecność w jego organizmie amfetaminy. Od mężczyzny dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

19-latek odpowiadał będzie za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego, natomiast wszyscy zatrzymani kierowcy, ze „zbyt ciężką nogą” za popełnione wykroczenia stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, ukarani zostali też wysokimi mandatami.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: