Piraci drogowi ukarani mandatami i punktami karnymi

Piraci drogowi ukarani mandatami i punktami karnymi

POWIAT BIALSKI Bialska grupa Speed tylko wczoraj zatrzymała czterech kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Amatorzy szybkiej jazdy otrzymali wysokie mandaty i punkty karne. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 

Tylko 22 kwietnia policjanci bialskiej grupy Speed zatrzymali czterech kierujących, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość. Do wszystkich zdarzeń doszło po południu na DK-2 w miejscowości Tłuściec.

Po godz. 15:00 policjanci zauważyli jadącego z dużą prędkością forda. – Okazało się, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km. Gdy zatrzymali pojazd do kontroli ustalili, że za jego kierownicą pojazdu siedzi 36-letni mieszkaniec Pułtuska – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

O godz. 16:25 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kolejne auto, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. – 35-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej kierując oplem jechała w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h. A około godz. 17:30 mundurowi zatrzymali trzeciego kierowcę z „ciężką noga”. Radar wykazał, że 25-letnia mieszkanka powiatu siedleckiego, kierując samochodem osobowym marki Nissan, przekroczyła dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 57 km – dodaje rzecznik.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany 10 minut później 34-letni mieszkaniec Warszawy. Tu urządzenie wykazało przekroczenie prędkości o 65 km. W większości przypadków kierowcy otrzymali wysokie mandaty i punkty karne, a także utracili uprawnienia na 3 miesiące. W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Bialscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z „bezpieczną prędkością” – czyli taką, która pozwala kierowcy w pełni zapanować nad pojazdem. W terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednak nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: