Pijany traktorzysta chciał przekupić policjanta

Pijany traktorzysta chciał przekupić policjanta

LEŚNA PODLASKA Policjant łosickiej komendy wracając po służbie zatrzymał nietrzeźwego traktorzystę. Do zdarzenia doszło na terenie stacji paliw w miejscowości Leśna Podlaska. Podróżujący ursusem 37-latek miał w organizmie 3,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w Leśnej Podlaskiej. Przed godziną 15.00 policjant łosickiej komendy wracając po służbie, zauważył kierowcę ciągnika rolniczego. Wykonywane przez niego manewry wskazywały, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Dodatkowo wjeżdżając na teren stacji uderzył ciągnikiem w ogrodzenie posesji.

– Policjant natychmiast zareagował. Wspólnie z innym świadkiem zdarzenia ujął mężczyznę wzywając na miejsce mundurowych. Policjanci janowskiego komisariatu potwierdzili tożsamość kierowcy ursusa. Okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec gminy Konstantynów. Badanie trzeźwości wykonane przez mundurowych wykazało w jego organizmie 3,5 promila alkoholu. Na koncie mężczyzny figurują dwa bezterminowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W trakcie prowadzonej interwencji 37-latek próbował wręczyć policjantowi pieniądze w zamian za zakończenie interwencji bez konsekwencji. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast ciągnik trafił na parking strzeżony. W weekend 37-latek usłyszał zarzuty w bialskiej prokuraturze. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: