Pijany kierowca uciekał przed policją

Pijany kierowca uciekał przed policją

MIĘDZYRZEC PODLASKI Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 23-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Aby uniknąć odpowiedzialności przesiadł się na fotel pasażera.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10 lutego) przed godz. 16:00 na ul. Staromiejskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Policjanci zauważyli na rondzie samochód marki bmw, którego kierowca celowo wprowadzał auto w poślizg. – Mundurowi natychmiast zareagowali. Dali wyraźny sygnał kierowcy do zatrzymania. Jednak siedzący za kółkiem mężczyzna zlekceważył to. Mijając policjanta przyspieszył kontynuując jazdę. W samochodzie poza kierowcą podróżowały dwie pasażerki – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze zauważyli, że bmw zatrzymało się na jednym z parkingów, ale w pośpiechu stamtąd odjechało. – Na ul. Staromiejskiej mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jednak tym razem za kierownicą siedziała niedawna pasażerka auta. Okazało się, że jest to 24-letnia mieszkanka gminy Drelów. Kobieta nie posiadała przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania autem. Nie miała również zapiętych pasów bezpieczeństwa. W rozmowie z policjantami przyznała, że przesiadła się na wyraźną prośbę kolegi zamieniając się z nim miejscami. Natomiast na fotelu pasażera siedział 23-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski – dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obydwojga kierujących. Okazało się, że 24-latka jest trzeźwa, jednak jej 23-letni znajomy znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci ustalili dodatkowo, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

O dalszym losie 23-latka zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: