Pijany kierowca ciężarówki jechał wężykiem krajową dwójką

Pijany kierowca ciężarówki jechał wężykiem krajową dwójką

BIAŁA PODLASKA Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 51-latek jadący samochodem ciężarowym „krajową dwójką”. Jego niebezpieczne manewry na drodze zauważył jadący za nim kierowca, powiadomił policjantów.

W poniedziałek około godz. 18:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym jadący w stronę Terespola, stwarza zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego i według zgłaszającego jest nietrzeźwy. Kierowca jadącego za ciężarówką samochodu informował policjantów o aktualnym położeniu pojazdów. Przekazał również informację, gdy ciężarówka skręciła na parking przy stacji paliw na Al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Cały czas też obserwował poczynania podróżującego tirem mężczyzny – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego. Za kierownicą MAN-a siedział 51-letni obywatel Białorusi. – Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń spożytego alkoholu. Jego zachowanie świadczyło też o tym, że jest pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci przeprowadzili u 51-latka badanie retrospektywne, które pozwoli określić ilość alkoholu w jego organizmie, gdy mężczyzna kierował samochodem – dodaje rzecznik bialskiej Policji.

Film zarejestrowany przez mężczyznę, który wezwał policję:

 

Białorusin został zatrzymany do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”, dzisiaj usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: