Pijany i bez prawa jazdy

Pijany i bez prawa jazdy

BIAŁA PODLASKA Bialscy policjanci zatrzymali po pościgu 26-letniego kierowcę renaulta. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W niedzielę po godzinie 3.00 nad ranem na ulicy Zamkowej policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zauważyli osobowego renaulta, którego pasażerowie wyrzucali przez okno puszki po piwie. Policjanci chcieli zatrzymać auto do kontroli. Siedzący za kółkiem mężczyzna nie zastosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych gwałtownie przyspieszając.

Samochód zatrzymany został po pościgu na ulicy Janowskiej. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jak ustalili policjanci 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo samochód, którym podróżował nie posiadał aktualnych badań technicznych. Z nietrzeźwym kierującym podróżowało dwóch pasażerów, którzy zostali ukarani mandatami za popełnione wykroczenie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie 26-latka zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Musi też liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: