Pieszy wtargnął na jezdnię, zginął na miejscu

Pieszy wtargnął na jezdnię, zginął na miejscu

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek po godzinie 22 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Rogoźniczka. Kierujący passatem mężczyzna potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię.

W wyniku doznanych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.  - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki volkswagen passat, 24-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Do zdarzenia doszło w miejscu nieoświetlonym. W wyniku tego zdarzenia, 52-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, poniósł śmierć na miejscu - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Kierujący passatem mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Piesi i rowerzyści na drodze, to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Dlatego za łamanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, można zapłacić najwyższą cenę, jaką jest życie.

- Pamiętajmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo - przestrzega rzecznik bialskiej policji.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także:

Folklor bez granic w Janowie Podlaskim