Oszustwo... na ciotkę

Oszustwo... na ciotkę
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Wczoraj do bialskiej komendy zgłosił się 31-letni mieszkaniec miasta, który padł ofiarą oszustów. Będąc przekonanym, że pomaga swojej ciotce przekazał kod BLIK, który pozwolił na wypłacenie z jego konta 1,8 tys. zł. Niestety dopiero po transakcji dowiedział się, że sprawcy włamali się na konto krewnej, a ona sama nie prosiła o pomoc finansową.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że za pomocą komunikatora internetowego otrzymał od swojej krewnej prośbę pilną pomoc finansową. Prosiła też o łatwy i szybki sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Pokrzywdzony postąpił zgodnie z instrukcją przekazując kod. Pozwoliło to na wypłacenie z jego konta 1,8 tys. zł. Niestety dopiero wówczas okazało się, że wiadomości, które otrzymał wysłane były przez oszustów którzy przejęli konto krewnej na portalu społecznościowym, a ona sama nie kontaktowała się ze zgłaszającym z prośbą o pomoc. Teraz sprawców szukają bialscy policjanci.

Kolejny raz ostrzegamy przed działającymi w sieci oszustami. Przestępcy przełamują zabezpieczenia kont społecznościowych i podszywając się pod właścicieli wysyłają prośby o pilną pożyczkę lub opłacenie zamówienia. Pamiętajmy, aby prośby o pożyczkę weryfikować i przed dokonaniem transakcji upewnić się, czy jej nadawcą rzeczywiście jest nasz znajomy.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: