Olimpia w finale MP! Czas na rewanż na Anilanie

Piłkarze ręczni Olimpii Biała Podlaska zagrają w sobotę o godz. 13 o tytuł mistrza Polski juniorów starszych. Udział w finale zapewnili piątkowym zwycięstwem nad PGE VIVE Kielce 33:26. Ich przeciwnikiem będzie pełniąca obowiązki gospodarza Anilana Łódź, która wygrała z Energą Wybrzeżem III Gdańsk 31:29.

Zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Stefańca nad kielczanami nie podlegała dyskusji. Pierwsze dwa gole rzucił Jakub Szyszko a po kilku minutach Olimpia prowadziła 5:1. Później gra wyrównała się, zawodnicy VIVE doprowadzili nawet do remisu 13:13, ale na przerwę nasz zespół schodził prowadząc 15:13.

Druga połowa to koncert bialczan i ich rosnąca z minuty na minutę przewaga, do stanu 25:17. Ostatecznie zwyciężyli rywali 33:26, mimo że na parkiecie znajdowali się już zmiennicy podstawowych zawodników. W ostatnich minutach było już bowiem jasne, że Olimpię czeka w sobotę nie walka nie o brązowe medale a o te najcenniejsze – złote.

Finał będzie można zobaczyć na kanale You Tube łódzkiej telewizji TV Toya. Będzie on rewanżem za finał mistrzostw Polski juniorów młodszych sprzed dwóch lat, kiedy to Olimpia uległa u siebie Anilanie 30:35. (rl)

Szerzej o łódzkim turnieju w papierowym wydaniu „Podlasianina”, który ukaże się we wtorek 30 czerwca.