Odjazdowe bialczanki wyruszą w poszukiwaniu wiosny

Odjazdowe bialczanki wyruszą w poszukiwaniu wiosny

BIAŁA PODLASKA Wielkimi krokami zbliża się druga edycja akcji "Odjazdowe bialczanki witają wiosnę". Chętne kobiety wezmą udział w rajdzie rowerowym. Trasa w jedną stronę to ponad 20 km.

Wydarzenie jest zaplanowane na 7 kwietnia, zbiórka na placu Wolności o godz. 11. Mile widziane są panie w strojach lub elementach strojów związanych z wiosną. – Dodatkowo utopimy Marzannę jako symbol odchodzącej zimy! Generalnie to zwyczaj obchodzony 21 marca, ale skoro my witamy wiosnę 7 kwietnia, to tego dnia pożegnamy zimę – zapowiada Anna Stolarczuk, inicjatorka akcji.

Zachęca do wzięcia udziału w akcji także ze względu na walory zdrowotne jazdy rowerem. – Ruch to zdrowie! Promujemy rower jako świetny środek transportu, promujemy zdrowy styl życia, integrujemy się w kobiecym gronie niezależnie od wieku – wylicza Stolarczuk.

Panie 7 kwietnia pokonają trasę wynoszącą w obie strony około 40 km, a częścią trasy będzie postój na placu rekreacyjno-wypoczynkowym Popówka w Kaliłowie. To tam planowane jest ognisko i integracja uczestniczek. W zasadzie nie ma większych ograniczeń, w rajdzie mogą wziąć udział i starsze, i młodsze kobiety, nie tylko z Białej Podlaskiej.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

  1. Zapraszamy do grupy fanów wypraw rowerowych która powstała w wyniku tej wyprawy: https://m.me/join/AbbWccrofqByQ1HJ

Zobacz także: