Oddała znaleziony portfel, w którym było 4 tys. zł

Oddała znaleziony portfel, w którym było 4 tys. zł
fot. archiwum

BIAŁA PODLASKA Do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta, która na parkingu jednego z marketów znalazła portfel. Wewnątrz znajdowało się niemal 4 tysiące złotych, dokumenty oraz karta bankomatowa. Tego samego dnia policjanci przekazali zgubę właścicielowi.

15 grudnia rano do bialskiej komendy zgłosiła się 62-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że po godz. 7 na parkingu przed jednym z marketów znalazła męski portfel. Wewnątrz znajdowały się dokumenty, karta bankomatowa, a także niemal 4 tys. zł. Kobieta zabrała go, od razu zgłosiła się też na policję, by portfel jak najszybciej trafił do właściciela.

-Okazał się nim 29-letni mieszkaniec miasta, który jeszcze tego samego dnia odebrał swoje mienie, nie kryjąc zadowolenia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że był w sklepie, jednak nie wiedział zupełnie, w którym momencie zgubił portfel – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

To szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie uczciwość 62-latki. Często osoby, które przynoszą znalezione przedmioty do komendy czy komisariatu chcą pozostać anonimowe, nie licząc na żadne gratyfikacje, ze strony właścicieli. To już kolejna sytuacja, gdy uczciwa bialczanka znalazła i przekazała znaleziony portfel.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy