O programie Czyste Powietrze w bialskim biurze

O programie Czyste Powietrze w bialskim biurze

Będziemy się starali, by powietrze miało jak najlepszą jakość – zapowiada Grzegorz Grzywaczewski

BIAŁA PODLASKA Biuro rządowego programu Czyste Powietrze zostało jakiś czas temu otwarte w filii Urzędu Marszałkowskiego i cieszy się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym tygodniu postanowiono oficjalnie otworzyć je jeszcze raz, tym razem z przecięciem wstęgi.

Otwarcia dokonano 2 października. Najpierw krótka prezentacja tablicy wiszącej na budynku i kilka zdań od samorządowców i parlamentarzystów, a potem oficjalne przecięcie wstęgi. Choć jak przyznał zastępca kierownika filii Urzędu Marszałkowskiego Radosław Plandowski, biuro nie jest nowością, działa już jakiś czas.

Obecni na uroczystości goście przyznali, że zlokalizowanie go w Białej Podlaskiej było dobrym pomysłem, bowiem ludzie chętnie odwiedzają to miejsce, dopytując o szczegóły programu. – Lublin dzieli spora odległość, teraz mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic będą mogli na miejscu dowiedzieć się więcej na temat tego epokowego programu. Pracownicy będą pomagać wypełniać wnioski, konsultować. To dziesiąte biuro zlokalizowane poza Lublinem – cieszy się Grzegorz Grzywaczewski, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. A wicestarosta Janusz Skólimowski dodaje, że będzie czynił starania, by kolejne takie biuro otworzyć także w Międzyrzecu Podlaskim.

Czym jest program Czyste Powietrze i w jaki sposób skorzystać mogą z niego mieszkańcy? – Dzięki rządowemu programowi będziemy starali się, by powietrze miało jak najlepszą jakość i żeby żyło się nam lepiej. Program przeznaczony jest dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Ich dochód jest tu kluczowym uwarunkowaniem w kwestii otrzymania dofinansowania. Jeśli jest niższy niż 600 zł, to dofinansowanie jest nawet do 53 tys. zł. Dotyczy ono termomodernizacji. Zależy nam na wymianie pieców, tzw. kopciuchów. Program potrwa do 2029 roku – powiedział Grzywaczewski. I zaznaczył, że w ramach programu złożonych zostało ponad 6 tys. wniosków na kwotę 150 mln zł. Część to dofinansowanie, a część – pożyczki.

Biuro mieście się w budynku filii Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Warszawskiej 14. Czynne jest od poniedziałku do czwartku w godz. 11-15, kontakt telefoniczny pod nr. 533 317 794.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: