O konsekwencjach jazdy po alkoholu

O konsekwencjach jazdy po alkoholu

Uczniowie podczas spotkania mogli założyć alkogogle

BIAŁA PODLASKA Nigdy nie jest za dużo rozmów o bezpieczeństwie na drogach. W ubiegłym tygodniu młodzież z IV LO im. S. Staszica wzięła udział w prelekcji o prowadzeniu pojazdów po alkoholu.

Podczas spotkania zorganizowanego 5 marca poruszone zostały kwestie związane z konsekwencjami jazdy po alkoholu. – Młodzież dostała wskazówki, jak powstrzymywać innych przed wsiadaniem za kierownicę w stanie nietrzeźwym – mówi Anna Stolarczuk, przewodnicząca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która poprowadziła prelekcję wraz z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Nie zabrakło elementów praktycznych. Uczniowie mieli okazję m.in. wcielić się w osobę, która jest pod wpływem alkoholu, za pomocą ćwiczeń z wykorzystaniem alkogogli (zakres około 2,5 promila). – Alkogogle służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu: obniżenia koncentracji, spowolnienia czasu reakcji czy zniekształcenia widzianego obrazu. Było to nie lada wyzwanie, z którego płynęła cenna wiedza – dodaje Stolarczuk.

Podczas spotkania zaprezentowano także kampanie profilaktyczne, kształtujące bezpieczne postawy w kierowaniu pojazdami.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: