Nowe miejsca dla pacjentów i sprzęt dla szpitala

Nowe miejsca dla pacjentów i sprzęt dla szpitala

MIĘDZYRZEC PODLASKI Zarząd województwa lubelskiego jeszcze przed zakończeniem swojej kadencji przekazał pieniądze na utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach, czyli ważną inwestycję Szpitala Powiatowego ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. W ramach projektu międzyrzecka placówka kupi również nowy sprzęt, który zasili kilka oddziałów.

Nowoczesny zakład, w którym opiekę znajdą pacjenci wymagający specjalistycznej pomocy swoją działąlność ma rozpocząć w grudniu przyszłego roku. Placówka powstanie w budynku byłej szkoły w Łózkach w gminie Drelów. Obiekt zostanie wyremontowany i wyposażony.

W piątek 17 listopada odbyło się podpisanie umowy na realizację projektu i dofinansowanie z RPO województwa Lubelskiego. – To jest bardzo dobre zakończenie pracy, jako przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przekazuję dzisiaj fundusze na Zakład Leczniczy i doposażenie szpitala w Międzyrzecu Podlaskim, co zapowiadałem. Nie było to tylko mięsem kampanii wyborczej, ale stało się faktem. Umowa jest zawarta i ponad 7 milionów dofinansowania zostanie uiszczonych na tą bardzo ważną inwestycję – mówi Przemysław Litwiniuk, ustępujący przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego.

– Seniorów mamy coraz, więcej potrzeby opiekuńcze rosną. To ważne ze wzgledu na ich podmiotowość, ale także na komfort życia ich bliskich, ze względu na możliwość zapewnienia wytchnienia i specjalistycznej opieki. To jest dobre dzieło, które dyrekcja szpitala bierze dzisiaj na siebie i w nowej kadencji Sejmiku będzie wykonywać. A ja będę im kibicował. To jest dobra robota także ze strony Urzędu Marszałkowskiego, że ten projekt został doprowadzony do końca. Dobrze zaczęliśmy, dobrze kończymy i mam nadzieję, że ta kadencja będzie również udana dla mieszkańców naszego regionu – dodaje Litwiniuk.

W placówce powstanie 90 miejsc dla pacjentów.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika nr 37 od 20 listopada

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: