Niewybuchy znalezione podczas spaceru w lesie

Niewybuchy znalezione podczas spaceru w lesie

Ponad 20 pocisków artyleryjskich oraz zapalniki zostały znalezione na terenie lasu w miejscowości Rudniki. Miejsce odnalezienia zostało zabezpieczone przez policjantów oraz druhów OSP do czasu przyjazdu saperów.

W miniony poniedziałek 14 lutego dyżurny międzyrzeckiego komisariatu został powiadomiony o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Osoba, która zadzwoniła na policję, przechodząc przez las zauważyła wystające z ziemi przedmioty.

Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policjantów, a następnie druhów OSP Rogoźnica do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, aby zabezpieczyć niewybuchy przed dostępem postronnych osób.

Okazało się, że jest to ponad 20 pocisków artyleryjskich różnego kalibru oraz zapalniki. – Znalazło się tam również niemal 50 różnych łusek po pociskach artyleryjskich. Wczoraj saperzy zabrali niewybuchy do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policja przestrzega, że niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: