Niewybuch znaleziony w lesie

Niewybuch znaleziony w lesie
fot. KMP w Białej Podlaskiej
Niewybuch bomby lotniczej SD-1 znaleziony został w rejonie kompleksu leśnego w miejscowości Kołczyn. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia saperów. Po raz kolejny apelują też o ostrożność. – Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, czy też próbować przenosić – słyszymy
 

W miniony poniedziałek dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został  odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Znajdował się on na działce leśnej w miejscowości Kołczyn. – Na miejsce natychmiast skierowany zostali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Wówczas okazało się, że jest to niewybuch bomby lotniczej SD-1 prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. We wtorek saperzy zabrali go do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów – informuje Barabra Salczyńska – Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

I apeluje: – Pomimo, że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne „pamiątki” z tego okresu. niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: