Nielegalna podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej udaremniona w Terespolu

Nielegalna podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej udaremniona w Terespolu

Funkcjonariusz lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymał nielegalnego migranta. Mężczyzna, obywatel Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej, ukrywał się między pociągami na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu.

-Funkcjonariusz Oddziału Celnego w Terespolu, kontrolując wjeżdżające do Polski pociągi towarowe, zauważył przeskakującego między składami mężczyznę o ciemnej karnacji. W związku z tym, że mężczyzna dziwnie się zachowywał, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej podjął próbę jego ujęcia i powiadomił o zdarzeniu kierownika zmiany oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej – relacjonuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Wśród rzeczy osobistych zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli m.in. trzy woreczki foliowe z narkotykami. Z paszportu, który posiadał zatrzymany mężczyzna wynika, że jest on obywatelem państwa w Afryce Zachodniej, tj. Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej. Na razie nie wiadomo jaki był kraj docelowy jego nielegalnej podróży. Dalsze ustalenia w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej w Terespolu.

W 2020 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej, także we współpracy z innymi służbami, ujawnili łącznie 13 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy przez osoby z innych krajów. Ujawnienia miały miejsce zarówno na przejściach granicznych, jak i na terytorium kraju. Osoby, które nielegalnie dotarły do Polski to m.in. obywatele Afganistanu, Iranu i Syrii.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: