Nawałka powołał wychowanka AP TOP-54 do kadry na mistrzostwa świata!

Nawałka powołał wychowanka AP TOP-54 do kadry na mistrzostwa świata!

Wychowanek AP TOP-54 Sebastian Szymański znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na finałowy turniej piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

Selekcjoner Adam Nawałka umieścił go wśród 35 piłkarzy, jacy wkrótce rozpoczną przygotowania do najbardziej prestiżowej w światowym futbolu imprezy. Ostatecznie pojedzie na nią tylko 23. Szymański został ujęty w gronie pomocników. Oprócz niego w tej grupie znajdują się: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Niemcy), Paweł Dawidowicz (US Città di Palermo, Włochy), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad, Bułgaria), Kamil Grosicki (Hull City AFC, Anglia), Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion FC, Anglia), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy) i Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze).

Powołanie 19-letni bialczanin (urodziny obchodził 10 maja) zawdzięcza udanym występom w barwach Legii Warszawa, do której trafił wiosną 2013 r. Przez wielu znawców uznawany jest nawet za największą rewelację tegorocznej części kończącego się za kilka dni sezonu. – Nie ukrywam, że już przed ogłoszeniem szerokiej listy docierały do mnie głosy, że istnieje taka możliwość – powiedział na łamach „Przeglądu Sportowego” wychowanek bialskiego TOP-u. – Ale wszyscy chyba zrozumieją, że pomimo tego, to dla mnie zaskoczenie i ogromne wyróżnienie. Zdaję sobie sprawę, że przy tak dobrych zawodnikach wyjazd na mundial może być dla mnie na ten moment nieosiągalny, ale zrobię wszystko, żeby pokazać się trenerowi i całemu sztabowi z jak najlepszej strony. Jestem dumny, że mogę znaleźć się w takim gronie jako zawodnik Legii Warszawa. To dla mnie dodatkowa motywacja na przyszłość.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także:

Folklor bez granic w Janowie Podlaskim