Najlepsi sportowcy ze stypendiami

Najlepsi sportowcy ze stypendiami

Najliczniejszą grupę stanowili piłkarze ręczni Olimpii, wicemistrzowie Polski juniorów młodszych

BIAŁA PODLASKA Dziewiętnastu sportowcom z miasta nad Krzną, spośród trzydziestu trzech zgłoszonych przez kluby, przyznano stypendia za osiągnięte w minionym roku wyniki.  W ciągu tegorocznych ośmiu, dziewięciu lub dziesięciu miesięcy otrzymywać będą po 300, 400, 500 lub 600 zł. Miasto przeznaczyło łącznie na ich finansowe wsparcie 76 tys. zł.

Najlepsi bialscy sportowcy o decyzji miasta dowiedzieli się razem ze swoimi trenerami w dniu 11 marca podczas specjalnie zorganizowanej w magistracie uroczystości. – Jest nam miło, że co roku możemy tym symbolicznym gestem, lecz dla was bardzo istotnym, docenić wasz niesamowity wkład w rozwój naszego miasta. Poprzez sport rozwijacie nie tylko samych siebie, ale dajecie nam wszystkim dobry przykład, jak można pracować nad sobą – powiedział prezydent Michał Litwiniuk.

Jako pierwsi stypendia odebrali zawodnicy Bialskiego Klubu Karate Kyokushin. Paweł Konieczny (piąty w kumite w kat. 50 kg w ME juniorów mł.) otrzyma w sumie 6 tys. zł, natomiast Maja Pietraszuk (druga w MP juniorów mł. w kumite w kat. +55 kg oraz trzecia w kata) – 3,6 tys. zł. Na liście docenionych znalazło się czworo reprezentantów AZS-AWF. Po 5 tys. zł przyznano sztangistce Dominice Sacharuk (mistrzyni Polski juniorów w kat. 58 kg) i lekkoatlecie Piotrowi Tarkowskiemu (mistrz Polski juniorów i wicemistrz seniorów w skoku w dal), 3,6 tys. zł trafi do drugiej miłośniczki podnoszenia ciężarów Weroniki Zielińskiej (wicemistrzyni kraju seniorek i trzecia w młodzieżowych MP) a 2,4 tys. zł do pływaczki Jowity Sieńczyk (trzecia w młodzieżowych MP na 100 m st. grzb.).

Trzecią grupę stanowili taekwondziści MKS Żak. 6 tys. zł w miesięcznych ratach odbiorą Karol Biskupski (trzeci w ME juniorów, mistrz Polski juniorów w układach) i Adrian Mostowski (drugi i trzeci w ME juniorów, trzeci w walkach w MP juniorów) a 2,4 tys. zł Zuzanna Kapela (trzecia w walkach w MP juniorów). Najliczniej reprezentowany był klub Olimpia, jedyny przedstawiciel dyscyplin zespołowych. Stypendia w wysokości 3,6 tys. zł otrzymało dziesięciu jego zawodników, wicemistrzów Polski juniorów młodszych: Piotr Cielecki, Dawid Fic, Jakub Jaszczuk, Daniel Kobyliński, Marcin Michalczuk, Hubert Niedzielski, Jakub Polok, Gabriel Olichwiruk, Jakub Tarasiuk oraz Kacper Winnicki.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy